Wznawiamy dyżury

Wznawiamy dyżury w naszym biurze! Serdecznie zapraszamy w środy od godziny 17.00 do 19.00! Nasze biuro znajduje się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 88.

Możesz u nas między innymi:
:arrow_right: dołączyć do partii lub młodzieżówki;
:arrow_right: załatwić wszelkie formalności związane z członkostwem;
:arrow_right: porozmawiać;
:arrow_right: zaproponować nowe pomysły;
:arrow_right: zadać pytania.Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa!

Zapewniamy w biurze środki do dezynfekcji. W miarę możliwości prosimy też o kontakt przed wizytą.

Continue reading →

Zawieszenie dyżurów w biurze

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju z dniem 19 października br. nasze biuro okręgowe zostaje zamknięte do odwołania, a co za tym idzie środowe dyżury ulegają czasowemu zawieszeniu. Wciąż można się z nami kontaktować drogą mailową lub telefoniczną do czego zachęcamy.

O powrocie do dyżurów poinformujemy w najbliższym bezpiecznym dla wszystkich terminie.

Continue reading →

Nowy Zarząd Okręgu

Przedstawiamy nowy skład Zarządu Okręgu Łódzkiego Lewicy Razem, który został wybrany w wyborach przez członków i członkinie okręgu!

Są to:
Anna Sikora — była dziennikarka prasowa i radiowa, obecnie publicystka i specjalistka od komunikacji w Internecie. Organizatorka protestów w obronie praw kobiet i niezależności sądownictwa. Inicjatorka akcji „In vitro dla Sieradza”. W nowym Zarządzie Okręgu zajmie się koordynowaniem bieżącej działalności organizacyjnej okręgu oraz współpracy z organami Lewicy Razem wyższego szczebla.

Marta Panak — wieloletnia pracowniczka samorządu gminnego, specjalistka ds. zamówień publicznych i nauczycielka. Organizatorka demonstracji w ramach Czarnego Protestu w Skierniewicach. Czynna motocyklistka, instruktorka siłowni i trenerka personalna.

Michał Kwiatkowski — działacz społeczny, radny osiedlowy, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Współorganizator prodemokratycznych manifestacji i marszów takich jak Czarny Protest, Marsz Równości. Prowadzi rodzinną firmę w branży multimediów. Obecnie rzecznik prasowy naszego okręgu.

Tomasz Ganicz — nauczyciel akademicki Centrum Papiernictwa Politechniki Łódzkiej, doktor habilitowany nauk chemicznych. Prezes stowarzyszenia Wikimedia Polska w latach 2007–2018. Od stycznia 2019 aktywny uczestnik i współorganizator Strajku dla Ziemi w Łodzi. Pełni funkcję skarbnika naszego okręgu.

Rafał Grabski — student filologii polskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Łódzkim. Angażuje się politycznie, aby reprezentować interesy mieszkańców mniejszych miejscowości. Zgłasza projekty do lokalnego budżetu obywatelskiego. Organizator manifestacji poparcia dla „Konwencji Antyprzemocowej” w Aleksandrowie Łódzkim. W Zarządzie Okręgu zajmie się koordynowaniem spraw członkowskich i współpracy z młodzieżówką Młodzi Razem.

Przed nami mnóstwo pracy na rzecz budowy państwa dobrobytu, promowania rozwiązań równościowych i stania na straży sprawiedliwości społecznej, czyli jednych z głównych celów Lewicy Razem.

Dziękujemy byłym członkom i członkini Zarządu Okręgu — Martynie Urbańczyk (która obecnie jest radną Rady Krajowej Lewicy Razem), Adamowi Pawłowskiemu i Kasprowi Ługowskiemu.

Continue reading →

Wznawiamy dyżury w biurze!

Informujemy, że z dniem 10 czerwca br. dyżury w naszym biurze zostają wznowione. Biuro będzie czynne w każda środę w godz. 17.00-19.00. W miarę możliwości prosimy o wcześniejszy kontakt przed wizytą.

Continue reading →

Biuro zamknięte do odwołania

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju z dniem 13 marca br. nasze biura okręgowe zostają zamknięte do odwołania. Wciąż można się z nami kontaktować drogą mailową lub telefoniczną.

Continue reading →

Udało się! Posłanka Razem z łódzkiego w Sejmie!

72806380_944742575884515_201951402367385600_n (1)
Miło nam poinformować, że Razem w województwie łódzkim będzie miała swoją przedstawicielkę w Sejmie! W okręgu sieradzkim mandat poselski zdobyła Paulina Matysiak – zachęcamy do obserwowania jej profilu oraz naszych działań w najbliższym czasie 

Przyszłej posłance gratulujemy wyniku i mamy nadzieję na owocną współpracę w regionie 

Continue reading →

Święto Pracy w Łodzi!

Wyższe płace, niższe czynsze, darmowe leki – pod takim hasałem obchodzimy w tym roku Święto Pracy. Spotykamy się na pochodzie i pikniku w mieście włókniarek – Łodzi.

Pochód rozpocznie się o 13.00 pod tablicą upamiętniającą wybuch Rewolucji 1905 r., na skrzyżowaniu ulic: Wschodniej i Rewolucji 1905 r. Później przejdziemy Piotrkowską do Parku Staromiejskiego, w którym od 14.00 do 16.00 będzie można napić się kawy, herbaty, coś zjeść, pograć w badmintona albo odpocząć na kocu.

Do zobaczenia 1 maja w Łodzi!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2342729482716303/

Continue reading →

Przedstawiamy naszych kandydatów do PE

5 kwietnia na konferencji prasowej przedstawiliśmy naszą listę do Parlamentu Europejskiego. Liderem w okręgu województwa łódzkiego będzie Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Oto pełna lista:

1. Piotr Ikonowicz (RSS)
2. Wiola Krysiak
3. Anna Sikora
4. Tomasz Ganicz
5. Marta Panak
6. Monika Sulka
7. Michał Rachalewski
8. Martyna Urbańczyk
9. Mateusz Mirys


Głosujcie na nas 26 maja! Jesteśmy jedyną lewicową listą w nadchodzących wyborach!

Continue reading →

Zaczynamy zbiórkę podpisów na eurowybory!

5 marca oficjalnie rozpoczęliśmy zbierać podpisy poparcia pod naszym startem do Parlamentu Europejskiego. O miejscach, gdzie można złożyć swój podpis informujemy na bieżąco na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia informacji i podpisywania!

Można również samodzielnie wydrukować listę i zebrać podpisy wśród rodziny i znajomych, a potem nam dostarczyć.

Lista w PDF

Continue reading →

Nie mamy planety B! Pikieta dla Ziemi

Około stu osób z całego województwa łódzkiego zebrało się w sobotnie popołudnie na naszej pikiecie. Apelowaliśmy do polityków, aby wdrożyli konkretny program, który uchroni planetę przed wzrostem temperatury powyżej 1,5 °C i zmianami klimatycznymi.

Przemawiający i protestujący zwracali również uwagę na to, jak ważne są drzewa w walce ze smogiem i złymi warunkami pogodowymi, czy jak dieta może zmniejszyć ocieplenie klimatu. Wszystko to w ramach wydarzeń wspomagających katowicki Marsz dla Klimatu.

Dziękujemy za współpracę łódzkim Zielonym i Dziewuchom!

Obejrzyj nagranie

Zobacz zdjęcia

Continue reading →