Będą klauzule społeczne w przetargach na UŁ!

12523838_208270406198406_1142533257340987796_n

Pracownicy ochrony i personel sprzątający przestaną być na Uniwersytecie Łódzkim zawodami wykluczonymi. Jedyny kandydat na nowego rektora zapowiedział, że ich los nie jest mu obojętny. Profesor Antoni Różalski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ustosunkował się do apelu Łódzkiego Okręgu Partii RAZEM o poprawę warunków płacy ochroniarzy i sprzątaczek.

Obecnie, pomimo wykonywania swojej pracy w placówkach uczelni, osoby te są zatrudniane przez zewnętrzne firmy w oparciu o umowy zlecenia. Profesor Różalski zapewnił, że już trwają renegocjacje obowiązujących umów a przy kolejnym zamówieniu publicznym zostaną wprowadzone tzw. klauzule społeczne.

Podczas spotkania z pracownikami i studentami UŁ zaznaczył, że do naszego apelu dołączyła się również uczelniana Solidarność. – Cieszy nas fakt, że problem skandalicznych płac stał się przedmiotem dyskusji wewnątrz UŁ. Kandydatowi, a liczymy, że wkrótce rektorowi, życzymy powodzenia w realizacji swoich obietnic – mówi Michał Rachalewski.

Czas dyktatu niskich cen na Uniwersytecie Łódzkim właśnie dobiega końca!

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>